turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun yapı taşı sebebi HPV adı verilen human papilloma virvücutür. Farklı bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan âdemoğlu papilloma virüslerinin neden olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün vecihü çok türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine münasebet olabilir. Siğiller ekseri insanların ten rengine nazaran oluşmaktadır. Yalnız iki tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile doğruluk siğil bileğillerdir. Siğil Nite Geçer? Normalde siğillerin çokları âdemoğlu vücudu için zararlı olmamakta ve rastgele bir terapi uygulanmaksızın otomatik geçebilmektedir. Bununla yan yana huzursuz edici olan ya da genital bölgede çısoy siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kadar başka cilt hastalıkları ile yan yana görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa bentlı seboreik siğil varsa kesinlikle kompetan bir cilt doktoruna danışma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok fazla olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya temelladığında hastalar doktora temelvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin taliı silsile kaşıntı, yanma ve nezif kadar problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Sebep Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok skorda farklı ast türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem bile erkeklerde genital siğillere münasebet oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir gösterge bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir başka deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda tensel ilişkiye doğmak Çok skorda partnerle korunmasız ilişkiye başlamak Cinsî yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin süzük olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Muamele Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla suret açtığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yan yana rahim ağzı kanseri vakalarının mehabetli kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe bentlı ekstra bir mesele meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bentlı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları mehabetli olan siğillerde bu dert yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olası Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek için bile tensel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin oldukça aktif tensel yaşyalnız temellamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve ayvaz çocuklara aşı dokumalması mümkün olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı dokumalmadıysa ilerleyici dönemlerde bile dokumalabilir. 45 yaşına denli olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Seo Fiyatları https://cilginrekorlar.name.tr/ https://projecizim.name.tr/ https://otogazdonusumsistemleri.name.tr/ https://akilliceptelefonu.name.tr/ https://sosyalimleme.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
puff bar satın al